Wprowadzanie wyników regat

Upwind24 jest w pełni zoptymalizowany pod szybkie wprowadzanie wyników. Dzięki swej architekturze platformy wyniki możesz wprowadzać nawet z telefonu czy tabletu będąc bezpośrednio na wodzie.

Definiowanie nowych wyścigów

Zarządzanie wyścigami odbywa się na podstronie Wyniki w panelu regat. Zanim zaczniemy wprowadzać wyniki należy utworzyć nowe wyścigi w systemie. W tym celu stworzony mamy formularz dodawania nowych wyścigów.

Aby utworzyć nowy wyścig należy określić klasyfikacje, której dotyczy dany wyścig, numer wyścigu (dla wyścigów specjalnych jest to nazwa wyścigu), jeden z dostępnych rodzajów wyścigu oraz jeśli dana klasyfikacja posiada floty - podać również floty, które startują w wybranym wyścigu. Pojedynczo utworzony wyścig powinien się równać jednemu startowi puszczonemu na regatach. Jeśli floty startują osobno, powinniśmy utworzyć 2 oddzielne wyścigi o tym samym numerze wyścigu, zaś różnych flotach. W przypadku gdy na startują razem dwie lub więcej flot - zdefiniujmy je w pojedynczym wyścigu.

Serie w grupach

Najczęściej wykorzystywany rodzaj wyścigu. Stosujemy go w przypadku braku podziału na floty oraz jeśli floty startują w seriach eliminacyjnych.
Mnożnik punktów dla tego rodzaju wyścigu wynosi x1.

Finały

Rodzaj wyścigu wykorzystywany wyłącznie w przypadku podziału na floty. Jeśli chcemy rozgraniczyć serie eliminacyjne oraz finały - wykorzystajmy ten typ.
Mnożnik punktów dla tego rodzaju wyścigu wynosi x1.

Wyścig medalowy

Zazwyczaj jest to pojedynczy wyścig kończący regaty.
Mnożnik punktów dla tego rodzaju wyścigu wynosi x2.

Wyścig specjalny

Specjalny rodzaj wyścigu, którego wyniki nie są brane pod uwagę przy obliczaniu klasyfikacji generalnej. Wyniki z tego wyścigu można wyłącznie pobrać w formie tabeli mety.
Mnożnik punktów dla tego rodzaju wyścigu wynosi x1.

Szybkie wprowadzanie wyników

Moduł szybkiego wprowadzania wyników jest najprostszym sposobem na dodawanie nowych wyników. Dostępny jest on pod przyciskiem Szybkie dodawanie wyników na podstronie Wyniki w panelu regat.

Wyniki

Sekcja posiadająca zakładki dla każdej klasyfikacji. Po wprowadzeniu ustawień, każda zakładka zostanie wypełniona dotychczasowymi wynikami mety. Również w momencie wprowadzania nowych wyników zakładki zostają automatycznie uaktualnione.

W przypadku wprowadzenia niepoprawnego wyniku użytkownik od razu zostanie o tym poinformowany.

Dodaj nowy wynik

Prosta sekcja umożliwiająca wprowadzenie kolejnego jachtu wpływającego na metę wybranego wyścigu, a następnie potwierdzenie klawiszem enter lub przyciskiem Dodaj. Kolejność wprowadzanych jachtów powinna odzwierciedlać kolejność jachtów wpływających na metę - system automatycznie nadaje odpowiednie miejsce w zależności od przypisanej kategorii / floty.

Ustawienia

Sekcja pozwalająca na skonfigurowanie aktualnie wprowadzanego wyścigu. Najpierw wymagane jest wybranie aktualnie trwającego wyścigu (po numerze z listy). Nie musimy martwić się, o rozdzielenie jachtów na kategorie czy floty - system sam wykryje do jakiej kategorii oraz floty należy dany jacht. Dodatkową konfiguracją jest ustawienie możliwości wprowadzania jachtów nie tylko po numerze na żaglu ale i również po nazwie jachtu czy nazwisku sternika.

Na urządzeniach mobilnych, sekcja posiada również opcje włączenia klawiatury numerycznej przy wprowadzaniu kolejnych jachtów na mecie. Jest to bardzo przydatna funkcjonalność w przypadku wprowadzania jachtów wyłącznie po numeru na żaglu.

Edycja wyników wyścigu

Jeśli po wprowadzeniu wszystkich wyników chcemy zmienić miejsca lub sprawdzić, które jachty nie ukończyły jeszcze wyścigu - przechodzimy do widoku edycji wyścigu. Widok ten dostępny jest na liście wyścigów po kliknięciu w przycisk akcji lub po kliknięciu na numer / nazwę wyścigu.

Tabela po lewej stronie reprezentuje listę osób, które ukończyły już wyścig, zaś po prawej mamy jachty, które jeszcze nie wpłynęły na metę w danym wyścigu. Dla ułatwienia możemy zaznaczyć je wszystkie oraz wybrać aby wpisano im DNF na wynikach (liczba punktów odpowiadających DNF będzie automatycznie policzona).

Dla każdego wprowadzonego wyniku istnieje możliwość jego edycji lub usunięcia poprzez kliknięcie w przycisk akcji.

Podgląd aktualnych wyników

Już w momencie dodawania kolejnych wyników wszystkie klasyfikacje są przeliczane na bieżąco. Dzięki temu widzowie od razu widzą zmiany w tabeli z wynikami opublikowanymi na stronie regat.

Aby wyniki widoczne były na stronie regat, wymagane jest zaznaczenie Wyświetl wyniki regat w ustawieniach regat w panelu - spowoduje to wyświetlenie dodatkowej zakładki Wyniki na stronie regat.

Pobieranie oraz drukowanie wyników

Wyniki klasyfikacji

Aby pobrać wyniki wybranej klasyfikacji należy na podstronie Wyniki przejść do aktualnych wyników poprzez zielony przycisk u góry strony - Zobacz aktualne wyniki.

Wyświetlone zostaną wyniki dla wszystkich utworzonych klasyfikacji. Przy interesującej nas klasyfikacji mamy przycisk Pobierz, który umożliwia pobranie oficjalnych lub nieoficjalnych wyników. Różnica pomiędzy plikami jest wyłącznie w tytule wygenerowanego pliku PDF.

Tabela mety

Aby pobrać tabelę mety wybranego wyścigu, należy kliknąć w przycisk akcji w tabeli z listą wyścigów, a następnie wybrać ikonę PDF lub wejść w widok edycji wybranego wyścigu, a następnie kliknąć w przycisk przy tytule strony Pobierz tabelę mety.