Tworzenie nowych regat w systemie

Aby utworzyć nowe regaty na platformie wystarczy darmowe konto organizatora i chwila wolnego czasu.

Do utworzenia nowych regat w systemie wymagane jest konto Organizatora. Zacznijmy od zalogowania się do panelu użytkownika.

Po pomyślnym zalogowaniu się do panelu, w lewym menu klikamy "Utwórz nowe regaty". Na widocznej podstronie mamy wyświetlone wszystkie dostępne pakiety regatowe.

Uwaga - aktualnie serwis jest w fazie beta testów, przez co do wyboru mamy wyłącznie pojedynczy darmowy pakiet regatowy. Po oficjalnym uruchomieniu serwisu dostępne będzie 5 pakietów regatowych w tym jeden całkowicie darmowy dla najmniejszych regat oraz osób chcących przetestować system.

Pakiety regatowe różnią się ograniczeniami związanymi z wielkością organizowanych regat oraz udostępnioną funkcjonalnością serwisu

Po wybraniu interesującego nas pakietu regatowego przekierowani jesteśmy do formularza pozwalającego nam utworzyć nowe regaty w systemie.

"Nazwa regat" jest głównym polem identyfikującym regaty w systemie. Na podstawie nazwy budowany jest również adres www do naszej indywidualnej strony regat w systemie.
"Ranga regat" wykorzystywana jest przy obliczaniu punktów w wewnętrznym systemie klasyfikacji regatowych oraz zarysowaniu wykresów progresji danego zawodnika oraz jego startów.
W polu "Dostępne klasy jachtów" wybieramy klasy, które będą startować na naszych regatach. Dzięki temu na indywidualnej stronie regat wyświetlona zostanie odpowiednia informacja o klasach oraz zawęzimy możliwość wyboru klas np. przy konfiguracji zgłoszeń.
Jeśli na liście klas nie znajduje się interesująca Cię klasa - skontaktuj się z nami  przy pomocy widgetu dostępnego w prawym górnym rogu panelu, a my utworzymy nową klasę specjalnie dla Ciebie.
"Data początkowa oraz końcowa regat" są polami czysto informacyjnymi, ale w przypadku wyboru opcji publikacji wyników na żywo, wszyscy użytkownicy odwiedzający indywidualną stronę regat będą mieli w czasie regat możliwość automatycznego odświeżania tablicy wyników bez potrzeby ciągłego odświeżania strony.
"Opis ogólny" nie jest wymaganym polem ale pozwala nam na wprowadzanie podstawowych informacji na temat regat.

Domyślnie utworzenie nowych regat w panelu nie spowoduje opublikowania regat w systemie. Funkcjonalność ta została dodana, aby organizatorzy mogli w pełni skonfigurować swoje regaty, a następnie zaznaczyć pole "Opublikuj regaty w systemie" aby dostęp do regat był widoczny dla wszystkich użytkowników.

Druga część formularza regat służy do określenia konkretnego miejsca regat. W tym celu w polu "Miejsce regat" zaczynamy wprowadzać interesującą nas lokalizację, a następnie wybieramy ją z listy auto uzupełnienia. Na mapie poniżej powinien pojawić się znacznik, który możemy dowolnie przeciągnąć i ustalić bardzo szczegółowo nasze miejsce. Nazwa miejsca wpisana w polu jest również wyświetlana na indywidualnej stronie regat.

Po uzupełneniu wszystkich wymaganych pól klikamy "Utwórz", a nasze regaty zostają automatycznie dodane do systemu. Jeśli wcześniej wybraliśmy płatny pakiet regatowy, teraz jest również czas na uzupełnienie dodatkowych pól związanych z płatnością, a następnie przejście do płatności online.

Po pomyślnym utworzeniu regat w systemie wyświetlony zostanie odpowiedni komunikat, a my zostaniemy przekierowani do podobnego formularza, który nadal umożliwia nam zmianę wcześniej podanych informacji, ale również został on wzbogacony o 2 dodatkowe pola pozwalające na dodanie dokumentów oraz logotypów.

Sekcja "Dokumenty" pozwala organizatorowi na załączenie dodatkowych dokumentów do pobrania przez wszystkich użytkowników. Może to być np. Zawiadomienie o regatach lub Zestawienia protestów z danego dnia.
Aby dodać nowy dokument klikamy w przycisk plusa, a następnie w przycisk "Wybierz plik" i wybieramy interesujący nas plik z dysku komputera. W polu "Nazwa dokumentu" podajemy nazwę, która zostanie wyświetlona na indywidualnej stronie regat dla wszystkich użytkowników, więc powinna być ona jednoznaczna i określać treść załączonego dokumentu.

Sekcja "Logotypy" służy do załączania logotypów organizatorów oraz sponsorów danych regat. Wiemy jak ważna jest promocja w sieci dlatego wszystkie załączone logotypy dodawane są automatycznie do nagłówków generowanych dokumentów, jak i również wyświetlane są na indywidualnej stronie regat.

Dodawanie logotypów odbywa się w ten sam sposób jak załączanie dokumentów, jednak istnieją 2 pola określające logotyp:
"Nazwa logotypu" służy wyłącznie do wewnętrznej identyfikacji i nie jest nigdzie wyświetlana.
W polu "Adres URL" możemy podać adres strony, do której dane logo ma linkować z indywidualnej strony regat. Jeśli pozostawimy to pole puste - logotyp nie będzie posiadać odnośnika do strony, a będzie wyłącznie wyświetlony w postaci zwykłej grafiki.

Ponieważ logotypy drukowane są na wszystkich generowanych dokumentach polecamy zastosowanie logotypów bez tła lub z białym tłem. Rozmiar grafik jest również dowolny ale zbyt niska rozdzielczość może odzwierciedlać się w słabej jakości przy generowanych plikach dokumentacji PDF.

Po wprowadzeniu wszelkich zmian w formularzu klikamy "Zapisz" aby nasze zmiany zostały zapisane w systemie.

Po utworzeniu regat w systemie możemy zauważyć nowe pozycje w lewym menu panelu użytkownika. Jeśli oprócz samego utworzenia regat, opublikowaliśmy je również w systemie, w lewym menu powinna pojawić się opcja "Przejdź do regat". Sprawdźmy jak aktualnie wygląda nasza indywidualna strona regat:

Jak widać posiada ona aktualnie bardzo podstawowe informacje, wróćmy do panelu aby uzupełnić resztę informacji o regatach. W tym celu na stronie regat klikamy w przycisk "Zarządzaj regatami". Zostaliśmy przeniesieni z powrotem do panelu. Z lewego menu pod nazwą naszych regat klikamy w "Ustawienia".

Widoczna podstrona pozwala na pełną konfigurację naszych regat. Zacznijmy od ustawień ogólnych.

"Główna grafika promująca" jest dużym zdjęciem wyświetlanym jako tło na indywidualnej stronie regat oraz jako miniatura regat. Zalecamy wykorzystanie zdjęcia o jak największej rozdzielczości aby utrzymać wysoką jakość tłą.

Pole "Wyświetl listę zgłoszeń" spowoduje udostępnienie listy z otrzymanymi zgłoszeniami wszystkim użytkownikom. Lista ta opublikowana jest na indywidualnej podstronie regat w oddzielnej zakładce.

Pole "Wyświetl informacje szczegółowe o regatach" udostępni użytkownikom serwisu dodatkowe informacje, takie jak lista klas startujących w regatach czy nazwę miejsca regat oraz termin. Informacje te wyświetlone będą również na stronie regat w oddzielnej sekcji.

Kolejne pole "Wyświetl wyniki regat" spowoduje utworzenie dodatkowej zakładki na indywidualnej stronie regat z tabelami wyników. Domyślnie pole te jest odznaczone, ale w momencie publikacji pierwszych wyników regat należy pamiętać aby to pole było zaznaczone - w przeciwnym razie użytkownicy nie będą mogli śledzić wyników naszych regat.

Ostatnim polem w sekcji ustawień ogólnych jest "Adres URL do strony na Facebooku". Jeśli prowadzimy fanpage na Facebooku, na którym publikujemy najświeższe informacje z trasy regat możemy tutaj podać adres www do tej strony, a system automatycznie utworzy nową zakładkę na indywidualnej stronie regat, na której wyświetlane będą automatycznie i na bierząco najnowsze wpisy z tego właśnie fanpage'a. Uwaga - zakładka ta widoczna jest jedynie w trakcie trwania regat.

Kolejne 2 sekcje związane są ze zgłoszeniami oraz obliczaniem wyników regat. Zostały one szczegółowo opisane w oddzielnych poradnikach [1][2].

Po wprowadzeniu wszystkich ustawień pamiętajmy aby kliknąć "Zapisz", a nasze ustawienia zostaną zapisane w serwisie.
Gratulacje! Twoje pierwsze regaty zostały pomyślnie utworzone w systemie!

Jeśli masz jeszcze jakieś problemu lub pytania, odezwij się do nas korzystając z widgetu dostępnego na każdej podstronie panelu w prawym górnym rogu.