Konfiguracja odrzutek w punktacji

Odrzutki konfigurowane są poprzez 2 pola - rodzaj oraz ilość wyścigów. W przypadku gdy regaty wyłącznie składają się ze zwykłych wyścigów (serie w grupach), konfiguracja jest banalnie prosta.

Jeśli chcemy aby pierwsza odrzutka była po 4 wyścigach, natomiast druga odrzutka po 9 wyścigach - dodajemy 2 odrzutki, w których w pierwszej wybieramy Serie w grupach oraz ustawiamy w ilości wyścigów 4, a następnie w kolejnej odrzutce ponownie wybieramy Serie w grupach, zaś w ilości wyścigów wpisujemy 9.

Jeśli chodzi o bardziej skomplikowane reguły odrzucania wyników z wyścigów - jest to również możliwe.

Załóżmy, że mamy regaty składające się z wyścigów eliminacyjnych (serie w grupach), finałów oraz wyścigu medalowego. Chcemy aby jeden najgorszy wynik z eliminacji (o ile rozegrane zostaną co najmniej 3 wyścigi eliminacyjne) był odrzucany, a następnie jeden najgorszy wynik z serii finałowych (o ile rozegrane zostaną co najmniej 3 wyścigi finałowe). Nie chcemy również aby wyścig medalowy był odrzucany. W tym celu dodajemy wyłącznie 2 odrzutki. W pierwszej wybieramy Serie w grupach oraz podajemy, że potrzebne są co najmniej 3 rozegrane wyścigi. W drugiej odrzutce wybieramy Finały oraz podajemy ponownie, że potrzebne są co najmniej 3 rozegrane wyścigi.

Ostatnim przykładem będzie konfiguracja odrzutek dla regat, w których występują 2 odrzutki - pierwsza po 4 wyścigach, druga zaś po 9 wyścigach. Regaty składają się z serii eliminacyjnych oraz finałowych. Obie odrzutki mogą być zarówno z eliminacji jak i finałów. W tym celu dodajemy ponownie 2 odrzutki. W obu wybieramy 2 rodzaje wyścigów - Serie w grupach oraz Finały, jedynie w ilości wyścigów podajemy odpowiedni 4 i 9.